Ideální pro plavání
Vedra nejsou záležitostí pouze jižní části naší planety, ale v letních měsících se úzce dotýkají také nás. Pro mnoho lidí je problém se s tropickým počasím adekvátně vypořádat. Často totiž nestačí ani větráky. Ideálním způsobem, jak se zchladit, je dát si buďto sprchu nebo si jí zaplavat. Problém s plaváním je hlavně na veřejných koupalištích, kde prostě ve špičce není moc místa a mimo špičku je zase většina obyvatelstva ještě v zaměstnání. Těmto problémům se však dá snadno předejít, a sice pomocí vlastní vodní plochy.
Mnoho lidé si představuje, že bazény jsou extrémně drahou záležitostí, ale to už nějaký pátek není pravda. Hlavně nadzemní verze se již dají pořídit skoro za hubičku, i když to má svůj důvod. Nejsou totiž příliš velké, a proto v nich mohou relevantně plavat maximálně tak menší děti, pro dospělé to moc není. Kdo chce každý den udělat alespoň několik temp, měl by si spíše pořídit zapuštěný obdélníkový bazén.
Ty jsou sice dražší, a není vůbec divu, na druhou stranu jsou pro plavání jako stvořené. Každý si může zvolit velikost i tvar dle svých vlastních preferencí a možností. Čím větší vodní plocha, tím více si člověk plavání pochopitelně užije. Ovšem pozor, i v malých zapuštěných bazénech se dá adekvátně plavat, jen to chce pomůcku v podobě protiproudu. Ten je vysoce efektivní v tom, že dokáže působit proudem proti plavci, který sice díky tomu plave na místě, avšak vynakládá při tom stejné úsilí jako by se reálně pohyboval. Protiproud je tedy ideálním doplňkem všech menších zapuštěných vodních ploch.
Zastřešení je fajn
Vodní plocha se dá doplnit nejen o protiproud, ale i další užitečné věci, třeba zastřešení. To neslouží pouze pro to, aby na člověka během koupání nepršelo, ale s jeho pomocí lze předcházet padání nečistot na vodní hladinu, případně je tímto způsobem možné prodloužit koupací sezónu, s vhodným vytápěním třeba i přes celou u zimu. Ovšem pozor, nejde o nic laciného.